ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dětská hřiště

Novinky

2019 Blatná - Fotbalové hřiště s UMT

2019 Blatná - Fotbalové hřiště s UMT

Celý článek

2019 Žďár nad Sázavou

2019 Žďár nad Sázavou - rekonstrukce sportovního areálu ZŠ Švermova 4

Celý článek

2018 Kylešovice - U Hřiště

rekonstrukce hřišť 

Zpět

Dětská hřiště

Bezpečná dětská hřiště

Nabízíme moderní dětská hřiště pro venkovní i vnitřní užití. Bezespáré povrchy dětských hřišť zamezují nebezpečí zakopnutí a chrání děti před poraněními. U barevného designu nejsou prakticky žádné hranice. Nabízíme dodávky kompletního vybavení dětských koutků a dětských hřišť. Tyto dodávky Vám zajistíme včetně projektu, údržby i servisu. Tato dětská hřiště jsou vhodná pro obce i města, zábavní centra i soukromé užití. Ve výstavbě dětských hřišť úzce spolupracujeme s firmou Onyx wood, která je výhradním zastoupením předního evropského výrobce LAPPSET Finsko pro Českou a Slovenskou republiku.

Dětské hřiště Praha Riegrovy sady

 

Životnost dětského hřiště

V domovském městě firmy LAPPSET ve finském Rovaniemi, ležícím na polárním kruhu, jsou instalována dětské hřiště stáří i více než 17 let. Kromě ne tak zářivé barvy jednotlivých prvků je celé dětské hřiště bez jakýchkoliv vad ve funkčnosti a souladu s normou. Toho lze dosáhnout, protože veškeré dřevěné části jsou vyrobené z laponské borovice, která se vzhledem k tamním drsným podmínkám vyznačuje pomalým ročním přírůstkem dřevní hmoty a tudíž je daleko houževnatější než dřeva rostoucí ve střední Evropě. Dalším krokem při výrobě je kvalitní tlaková impregnace zdraví a přírodě neškodlivými přípravky a nanesení kvalitních nátěrů na automatizovaných stříkacích linkách.

Spoje mezi jednotlivými částmi zařízení jsou provedeny prvotřídně a veškeré otvory jsou po spojení následně slepené, aby do těchto otvorů nezatékala voda. Velký důraz je kladen na kvalitu spojů ocel-dřevo, u kterých vzniká problém hlavně díky měnícím se teplotám v průběhu roku.

Ostatní součásti jako třeba kovové, které jsou ve styku se zemí, jsou žárově zinkované, ostatní kovové díly jsou práškově lakovány. Pro skluzavky jsou používány díly s nerezovým plechem a boky s vysokotlakovými lamináty. Všechna lana jsou opatřena nerezovými vlákny, které jsou do tohoto lana vpletena a spoje sítí jsou provedeny lisovanými kovovými zinkovanými díly.

Pro naše zákazníky jsme připraveni připravovat koncepční studie správy všech dětských hřišť v aglomeracích, projekty a cenové nabídky v návaznosti na žádosti o různé granty včetně poradenství o volbách konkrétních vhodných grantových programů. Také nabízíme možnost leasingového financování konkrétních projektů.

Odpovědnost vůči závazné normě ČSN EN 1176 -77

Všechna námi dodávaná zařízení splňují beze zbytku normu ČSN EN 1176 -77. Tato norma se vztahuje i na instalaci zařízení a toto zajišťuje námi dodávaná projektová dokumentace, návod k instalaci a pouze vyškolené montážní skupiny. Zařízení jsou certifikovaná TÜV a všechny použité materiály jsou zdraví neškodlivé a maximálně bezpečné. Naše řešení je navržené včetně ostatních prvků hřiště jako např. dopadové zóny, plot, lavičky, odpadkové koše, zeleň a další, která jsou samozřejmě také v souladu s výše uvedenou normou.

Desing dětských hřišť

Design LAPPSET produktů, zvláště pak design tvarů, barevná schémata, „teplé“ dřevěné konstrukce a vyzkoumané informace, jsou lákavé pro hru dětí. Požadavky architektů pro umístění hracích zařízení do přírodních či městských parků, na prostranství mezi obytnými domy, do škol nebo školek, na sportoviště, do center měst nebo mezi moderní zástavbu je možno vyplnit výběrem ze široké škály typů a barev.

Samozřejmostí je také vytváření individuálních herních prvků či dětských hřišť dle potřeb a přání zákazníka v našem CAD oddělení.

Šetrnost dětských hřišť Lappset vůči životnímu prostředí

Většina částí hracích zařízení, jako je dřevo, ocel..., je vyrobena z recyklovatelných materiálů, a tudíž případná likvidace je bez další zátěže na životní prostředí.